Каталог товарів
Кошик
Немає товарів
Обране
Список обраного пустий

ПЕРЕСАДКА ГОРШКОВИХ РОСЛИН

ПЕРЕСАДКА ГОРШКОВИХ РОСЛИН

При пересадці рослин найважливішими є два фактори. Субстрат, в який пересаджують рослину, і горщик для розсади, який повинен бути з правильного матеріалу і розміру.

В нашому інтернет-магазині Новосад Ви можете обрати великий асортимент та замовити якісні горщики та вазони для розсади та квітів оптом та вроздріб

Варто пам'ятати, що найкращий час для пересадки рослин - рання весна, коли рослина встигає відновити своє коріння і приступити до росту в майбутньому вегетаційному періоді.

Виняток становлять рослини в поганому стані, з шкідниками в субстраті або надмірно политі рослини з гниючою кореневою системою. Такі екземпляри слід пересаджувати якомога швидше, незважаючи на пору року.

Горщик проти кашпо

Горщик для квітів та розсади часто плутають з кашпо не тільки за розміром, але і за матеріалом, з якого він виготовлений. Горщик для квітів - це ємність для вирощування рослин, який має дренажний отвір, що дозволяє надлишку води вільно стікати. Кашпо, навпаки, виконує декоративну функцію, без дренажного отвору, і його роль полягає в тому, аби вкрити горщик, прикриваючи його непривабливий зовнішній вигляд.

Найкращі і найздоровіші горщики для рослин - глиняні, неглазуровані. Їх вибір часто не беруть до уваги через специфічний зовнішній вигляд, який не всім до вподоби.

Перевагою "сирої" кераміки є те, що в її структурі є численні пори, які сприяють газообміну та дренажу зайвої води. Це суттєво сприяє запобіганню грибкових захворювань та гниттю. Недоліком є те, що рослини можуть потребувати частішого поливу. Однак варто пам'ятати, що рослини набагато краще реагують на тимчасове пересихання субстрату, ніж на надмірний полив. Це безпосередньо пов'язано з фізіологією. Живим організмам, в тому числі рослинам та їх корінню, для існування необхідний кисень. Коли ґрунт затоплюється великою кількістю води і рослина використовує наявний в ньому кисень, клітини кореневої системи починають відмирати і розкладатися, цей процес ми називаємо гниттям. Потім гниль поширюється на інші органи, в тому числі і на надземні.

Якщо ми не хочемо купувати керамічні горщики, або якщо ми пересаджуємо (наприклад, молоді саджанці) тимчасово, поки вони не приживуться, то хорошим рішенням є пластикові технічні горщики. Правда, пластик явно обмежує газообмін і непроникний для води, але оскільки він дешевий і, напевно, все одно опиниться в кашпо, то отвори в стінках такого горщика ми можемо зробити самі.

РОЗМІР ГОРЩИКА

Розмір горщика має велике значення для росту наших рослин. Коріння є найважливішим органом для рослини і йому завжди приділяється першочергова увага. Якщо рослина посаджена в занадто великий ємність, то вся її увага і енергія буде спрямована на розширення кореневої системи. Значно буде втрачено " зелене зростання". З цієї причини новий горщик повинен бути максимум на два розміри більше попереднього, тобто в межах 5-7,5 см (діаметр в залежності від виробника).

Cубстрат

Субстрат, в який ми пересаджуємо наші рослини, є ще одним дуже важливим елементом, що має величезний вплив на здоров'я і правильний розвиток рослини. Серед тисяч типів і видів рослин є групи зі специфічними вимогами до ґрунту. Субстрат повинен бути профільований спеціально для них. Детальніше про живильні середовища для найпопулярніших кімнатних рослин читайте в нашій статті.


РИТУАЛ ПЕРЕСАДКИ

Якщо ви вже забезпечили себе горщиком, правильним субстратом і бажанням діяти, можна приступати до ритуалу пересадки рослини. Вийміть рослину зі старого горщика. Щоб полегшити завдання і не пошкодити коріння, спочатку розпушіть кореневу систему і субстрат. Робиться це шляхом стукання горщика об, наприклад, стільницю столу і, якщо це пластикова ємність, легкого стискання стінок по всьому периметру.

Після того, як вам вдалося витягти рослину, потрібно злегка обтрусити коріння з землі, уважно оглянути їх і видалити відмерлі частини гострим інструментом (щоб не розірвати тканини, просто прорізати їх). Здорові корені зазвичай коричневого, зеленого, бурого, жовтого, червоного, кремового або злегка чорного кольору. На дотик вони тверді та пружні. Відмерлі корені чорні, м'які, можуть тягнутися, ніби зроблені з желе, і дуже легко відпадають від решти кореневої системи. Після того, як коріння ретельно очищене від старого субстрату і видалені відмерлі частини, приступаємо до попереднього заповнення нового горщика субстратом. Субстрат повинен покривати дно нової ємності, потім, однією рукою тримати рослину з кореневою системою в горщику, а іншою рукою засипати її субстратом до тих пір, поки ґрунт повністю не покриє коріння. Потім акуратно утрамбуйте ґрунт навколо коренів, щоб позбутися порожніх місць, і додайте ґрунту в міру необхідності, щоб звільнити простір. Добре залишити близько 2 сантиметрів простору від краю горщика, що полегшить подальший полив.

Написати рекламодавцю
 

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 

Інші статті підприємства

Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create

Контакти продавця

×