Ось горщик порожній, він предмет простий. Він нікуди не дінеться
Віні-Пух

В принципі герой відомого радянського мультфільму в чомусь був правий. Горщик він і в Африці горщик, але тільки якщо це не горщик для розсади. За більш ніж 20-річний досвід професійного садівництва, я переконався, що різниця між горщиками для розсади все ж є. Звичайно, ви можете посадити розсаду в банки, бляшанки, обрізані пляшки і так далі, але в такому випадку за якість розсади я не ручаюся.

На сьогоднішньому господарському ринку можна побачити величезну кількість різних лотків. Навіть у мене інколи розбігаються очі. Всі ці горщики для розсади можна розділити на кілька груп. Але про все по порядку.

Будь-який розмір за ваші гроші.

Сьогодні пластикові горщики для розсади випускаються в досить широкому діапазоні розмірів - від 200 мілілітрів до 10 літрів. Професійна порада: потрібно пам'ятати, що розсада має властивість рости, і якщо горщик буде маленьким, то коріння рослини сильно переплутаються, а це вже недобре. Уявіть, що ви б ходили в тісному взутті. Приємного мало, правда? Але і давайте без фанатизму! Не варто купувати величезний горщик для розсади для одного саджанця помідора, наприклад.

На будь-який смак і форму.

Горщики для розсади зазвичай виготовляються з пластику. Ви можете побачити на ринку як круглі пластикові горщики для розсади, так і квадратні. В обох випадках є свої плюси і мінуси. Приміром, круглі горщики для розсади простіше заповнювати землею, але вони досить громіздкі і займають вдвоє більше місця на стелажі, ніж їх квадратні побратими. Також важливо, щоб на дні горщика для розсади були були дренажні отвори, що дозволяють рослині дихати! Особисто я використовую квадратні горщики для розсади з осередками близько 4,5 - 6 см з висотою бортиків 7-10 см. На дні моїх горщиків для розсади лотка знаходиться решітка, а в самому дні є дренажні отвори.

Оптом дешевше

Сучасне ноу-хау садівничого ринку - це касети для розсади. Особисто мені вони нагадують стаканчики з під йогурту, але вони незамінні при висадці великої кількості розсади. Касети для розсади - це можливість транспортувати розсаду, не пошкоджуючи рослин. Надійна конструкція розсадних касет дозволить використовувати їх неодноразово. Для виготовлення касет для розсади використовується тільки екологічно чистий матеріал, тому не варто турбуватися про їх вплив на рослини і, тим більше, на людину.

Ну от здається і все. Особисто я вже не перший рік успішно користуюся горщиками для розсади від компанії Новосад. Вони якісні, ударостійкі, відмінно підтримують кореневу систему рослин. І при цьому коштують недорого. Так що якщо ви надумаєте купувати горщики для розсади, рекомендую вам компанію Новосад.

Змушений з вами попрощатися дорогі читачі, робота чекає. Радий що зміг бути вам корисним. Здорової вам розсади!